TIESĪBAS RAKSTĪTAS NOMODĀ ESOŠAJIEM (SENO ROMIEŠU SAKĀMVĀRDS)

 


Parādu piedziņa


1. Kā pareizi noformēt aizdevumu? (lai pēc tam ir cerības kaut ko arī dabūt atpakaļ)...

Droši vien, visdrošākais veids, kā nodrošināties pret aizdotās summas bezcerīgu pazaudēšanu, ir neaizdot neizsniegt naudu nevienam. Jo cik gan daudz praksē nav bijuši gadījumi, kad pat vistuvākie cilvēki (labākie draugi un tuvi ģimenes locekļi) tādu vai citādu iemeslu dēļ vairs nevar vai negrib atdot saņemto aizņēmumu. Tomēr, ja tādu vai citādu iemeslu dēļ tomēr esi nolēmis kādam aizdot naudu, no kuras tomēr neesi gatavs atvadīties, šeit būs daži padomi, kā juridiski pareizāk noformēt aizdevumu, lai nepieciešamības gadījumā ir labākas izredzes atgūt aizdoto naudu piespiedu ceļā.

1.1. Aizdevumu vienmēr noformē rakstveidā un liec aizņēmējam parakstīties par naudas saņemšanu.

Šķiet, ka tā ir ābece, kuru būtu jāzina katram skolniekam un tomēr praksē pat pieredzējuši biznesmeņi par šo zelta likumu mēdz aizmirst, priekšroku dodot  vienkāršam ''džentlmeņu rokasspiedienam''. Var jau būt, ka šāda uzticēšanās palīdz nostiprināt ciešākas attiecības starp biznesa partneriem, taču nepieciešamības gadījumā ''džentlmeņu rokasspiedienu'' pie tiesai iesniedzama prasības peteikuma pievienot nevar. Turpretī, ar aizņēmēja roku privātā kārtā parakstīts apliecinājums būs daudz spēcīgāks arguments jebkurā tiesā. Protams, ideālā variantā, ir iespējams izmantot notāra pakalpojumus- vai nu apliecinot darījumu noslēgušo pušu parakstus uz aizdevuma līguma, vai arī, notāram sastādot visu aizdevuma līguma tekstu (pēdējais gan būs pietiekoši dārgs variants, kurš piemērots lielāka apmēra summu izsniegšanai). Pie notāra sastādītam aizdevuma līgumam būtībā ir publiska dokumenta raksturs, tādējādi šeit nepieciešamības gadījumā ir iespējams pielīgt saistības bezstrīdus piespiedu izpildīšanu (par to, kas tas ir, skat. turpmākās nodaļas). 

1.2. NB! Uzmanies ar tipveida dokumentu izmantošanu!

Izmantot tipveida aizdevuma līgumus, ko iespējams lejupielādēt internetā vai kas atrodami citos avotos, pats par sevi nav nekas slikts. Tas pat ir ieteicami, jo kādēļ izgudrot vēlreiz par jauno to, kas jau ir izdomāts un praksē pārbaudīts? Tomēr ir dažas lietas, ko der ievērot: Pirmkārt, pārbaudi, vai aizdevuma līgums apliecina naudas izsniegšanas faktu. Nav reti aizdevuma līgumi, kurus parakstot puses apliecina, ka piekrīt aizdevuma līguma noteikumiem un aizdevējs ir ļoti drošs, ka šis dokuments pilnībā apliecina viņa tiesības pieprasīt aizdoto summu. Bet, kad sākas tiesas process, tad aizņēmējs sāk iebilst pret to, ka ir saņēmis aizdevuma summu, bet aizdevuma līgumā arī nav nekas atrunāts par to, ka aizņēmējs ir saņēmis aizdevumu.
Komentāri (1)  |  2014-06-07 19:32  |  Skatīts: 470x
Rok* - 2022-03-03 23:43
par jebkuriem parādiem vērstos ar firmu, kas to dara un būšu pārliecināts, ka šie parādi tiks atgūti. varbūt vajadzētu <a href="https://www.atgustinaudu.lv/paradu-piedzina"> piedzīt parādu </a>



- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ